VJ0603D820MLBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D820MLBAJ
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
82pF
Tolerance :
±20%
Non-RoHS Compliant
Published :
Datasheets
VJ0603D820MLBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D820MLBAJ
VJ HIFREQ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820MLBAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D820MLBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm