VJ0603D820MLAAT
Mfr.Part #
VJ0603D820MLAAT
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603D820MLAAT
Vishay / Vitramon VJ0603D820MLAAT
VJ HIFREQ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820MLAAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D820MLAAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm