VJ0603D820KLXAR
Mfr.Part #
VJ0603D820KLXAR
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
82pF
Datasheets
VJ0603D820KLXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D820KLXAR
VJ HIFREQ 82pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820KLXAR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D820KLXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm