VJ0603D820KLXAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D820KLXAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness :
939.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
VJ HIFREQ
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
1.6002mm
Width :
787.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
82pF
Mount :
Surface Mount
Feature :
High Q, Low Loss
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D820KLXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D820KLXAJ
VJ HIFREQ 82pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820KLXAJ Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D820KLXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm