VJ0603D820KLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D820KLAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
82pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness :
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6002mm
Width :
787.4μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0603D820KLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D820KLAAJ
VJ HIFREQ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820KLAAJ Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D820KLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm