VJ0603D820JXXAT
Mfr.Part #
VJ0603D820JXXAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0603
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Thickness :
939.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
82pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
VJ HIFREQ
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
VJ0603D820JXXAT
Vishay / Vitramon VJ0603D820JXXAT
VJ HIFREQ 82pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820JXXAT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D820JXXAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm