VJ0603D820JXBAR
Mfr.Part #
VJ0603D820JXBAR
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
82pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Width :
787.4μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
VJ HIFREQ
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ0603D820JXBAR
Vishay / Vitramon VJ0603D820JXBAR
VJ HIFREQ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820JXBAR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D820JXBAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm