VJ0603D820JXAQJHT
Mfr.Part #
VJ0603D820JXAQJHT
Description
CAP CER 82 PF 50V C0G 0603
Ceramic Capacitors
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.037" (0.94mm)
Features :
High Temperature
Brand :
Lead Style :
Lead Spacing :
Package :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Series :
VJ HIFREQ HT
RoHS :
Details
Vishay
Packaging :
MouseReel
Tolerance :
±5%
Product :
General Type MLCCs
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Dielectric :
C0G (NP0)
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
Type :
Surface Mount Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Capacitance :
82 pF
Class :
Class 1
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Product Type :
Ceramic Capacitors
Datasheets
VJ0603D820JXAQJHT
Vishay / Vitramon VJ0603D820JXAQJHT
VJ HIFREQ HT 82 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 200°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)