VJ0603D820JXAAT
Mfr.Part #
VJ0603D820JXAAT
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
82pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D820JXAAT
Vishay / Vitramon VJ0603D820JXAAT
VJ HIFREQ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820JXAAT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D820JXAAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm