VJ0603D820JEBAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D820JEBAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 82PF 100V 0603 EPOXY
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
VJ HIFREQ
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
82pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ0603D820JEBAR
Vishay / Vitramon VJ0603D820JEBAR
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 82pF