VJ0603D820GXXAR
Mfr.Part #
VJ0603D820GXXAR
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
82pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
C0G NP0
Published :
Thickness :
939.8μm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Width :
787.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D820GXXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D820GXXAR
VJ HIFREQ 82pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820GXXAR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D820GXXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm