VJ0603D820GXXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D820GXXAJ
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Width :
787.4μm
Series :
VJ HIFREQ
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
82pF
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
High Q, Low Loss
Thickness :
939.8μm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D820GXXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D820GXXAJ
VJ HIFREQ 82pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820GXXAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D820GXXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm