VJ0603D820GLCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D820GLCAJ
Description
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
82pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
200V
High Q, Low Loss
Published :
Datasheets
VJ0603D820GLCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D820GLCAJ
VJ HIFREQ 82pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820GLCAJ Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D820GLCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm