VJ0603D820GLBAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D820GLBAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Thickness :
939.8μm
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
82pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
VJ HIFREQ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
787.4μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603D820GLBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D820GLBAJ
VJ HIFREQ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820GLBAJ Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D820GLBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm