VJ0603D820GLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D820GLAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness :
939.8μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
787.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D820GLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D820GLAAJ
VJ HIFREQ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820GLAAJ Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D820GLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm