VJ0603D820FXXAT
Mfr.Part #
VJ0603D820FXXAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Thickness :
939.8μm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
C0G NP0
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
82pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Width :
787.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
VJ0603D820FXXAT
Vishay / Vitramon VJ0603D820FXXAT
VJ HIFREQ 82pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820FXXAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D820FXXAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm