VJ0603D820FXAAR
Mfr.Part #
VJ0603D820FXAAR
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness :
939.8μm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
82pF
Datasheets
VJ0603D820FXAAR
Vishay / Vitramon VJ0603D820FXAAR
VJ HIFREQ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820FXAAR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D820FXAAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm