VJ0603D820FLXAR
Mfr.Part #
VJ0603D820FLXAR
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
787.4μm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
82pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
High Q, Low Loss
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mount :
Surface Mount
Published :
Datasheets
VJ0603D820FLXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D820FLXAR
VJ HIFREQ 82pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820FLXAR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D820FLXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm