VJ0603D820FLCAT
Mfr.Part #
VJ0603D820FLCAT
Description
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6002mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
787.4μm
939.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
82pF
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
VJ0603D820FLCAT
Vishay / Vitramon VJ0603D820FLCAT
VJ HIFREQ 82pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820FLCAT Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D820FLCAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm