VJ0603D820FLAAR
Mfr.Part #
VJ0603D820FLAAR
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
High Q, Low Loss
Published :
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
82pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D820FLAAR
Vishay / Vitramon VJ0603D820FLAAR
VJ HIFREQ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820FLAAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D820FLAAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm