VJ0603D820FEBAT
Mfr.Part #
VJ0603D820FEBAT
Description
CAP CER 82PF 100V 0603 EPOXY
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
100V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D820FEBAT
Vishay / Vitramon VJ0603D820FEBAT
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 82pF