VJ0603D7R5DXXAP
Mfr.Part #
VJ0603D7R5DXXAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7.5PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
939.8μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
7.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
VJ0603D7R5DXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5DXXAP
VJ HIFREQ 7.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5DXXAP Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D7R5DXXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm