VJ0603D7R5DXPAP
Mfr.Part #
VJ0603D7R5DXPAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7.5PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness :
939.8μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
7.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
787.4μm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
VJ0603D7R5DXPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5DXPAP
VJ HIFREQ 7.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5DXPAP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D7R5DXPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm