VJ0603D7R5DXPAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D7R5DXPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7.5PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
7.5pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Q, Low Loss
Mount :
Surface Mount
Series :
VJ HIFREQ
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Thickness :
939.8μm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D7R5DXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5DXPAJ
VJ HIFREQ 7.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5DXPAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D7R5DXPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm