VJ0603D7R5CXPAC
Mfr.Part #
VJ0603D7R5CXPAC
Description
CAP CER 7.5PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
7.5pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Published :
Datasheets
VJ0603D7R5CXPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5CXPAC
VJ HIFREQ 7.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5CXPAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D7R5CXPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm