VJ0603D7R5CLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D7R5CLBAP
Description
CAP CER 7.5PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
7.5pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
VJ0603D7R5CLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5CLBAP
VJ HIFREQ 7.5pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5CLBAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D7R5CLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm