VJ0603D7R5CLAAC
Mfr.Part #
VJ0603D7R5CLAAC
Description
CAP CER 7.5PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
7.5pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
VJ0603D7R5CLAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5CLAAC
VJ HIFREQ 7.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5CLAAC Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D7R5CLAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm