VJ0603D7R5BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D7R5BXPAJ
Description
CAP CER 7.5PF 250V C0G/NP0 0603
Stock
142
In Stock :
142
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
0603
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
7.5pF
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
250V
Published :
2016
Case Code (Metric) :
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D7R5BXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5BXPAJ
VJ HIFREQ 7.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5BXPAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D7R5BXPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm