VJ0603D7R5BXAAC
Mfr.Part #
VJ0603D7R5BXAAC
Description
CAP CER 7.5PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
7.5pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D7R5BXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5BXAAC
VJ HIFREQ 7.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5BXAAC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D7R5BXAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm