VJ0603D7R5BLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D7R5BLXAP
Description
CAP CER 7.5PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
7.5pF
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.1pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D7R5BLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5BLXAP
VJ HIFREQ 7.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5BLXAP Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D7R5BLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm