VJ0603D7R5BLXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D7R5BLXAJ
Description
CAP CER 7.5PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Published :
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
7.5pF
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
787.4μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D7R5BLXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5BLXAJ
VJ HIFREQ 7.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5BLXAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D7R5BLXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm