VJ0603D7R5BLBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D7R5BLBAJ
Description
CAP CER 7.5PF 100V C0G/NP0 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
7.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D7R5BLBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5BLBAJ
VJ HIFREQ 7.5pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5BLBAJ Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D7R5BLBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm