VJ0603D7R5BLAAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D7R5BLAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7.5PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
7.5pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.1pF
Feature :
High Q, Low Loss
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
VJ HIFREQ
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
939.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ0603D7R5BLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D7R5BLAAJ
VJ HIFREQ 7.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D7R5BLAAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D7R5BLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm