VJ0603D750MXAAT
Mfr.Part #
VJ0603D750MXAAT
Description
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
75pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
939.8μm
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D750MXAAT
Vishay / Vitramon VJ0603D750MXAAT
VJ HIFREQ 75pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750MXAAT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D750MXAAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm