VJ0603D750KLAAT
Mfr.Part #
VJ0603D750KLAAT
Description
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
VJ HIFREQ
Length :
1.6002mm
Width :
787.4μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
75pF
Voltage - Rated :
50V
C0G NP0
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603D750KLAAT
Vishay / Vitramon VJ0603D750KLAAT
VJ HIFREQ 75pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750KLAAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D750KLAAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm