VJ0603D750JXCAT
Mfr.Part #
VJ0603D750JXCAT
Description
CAP CER 75PF 200V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
787.4μm
RF, Microwave, High Frequency
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
75pF
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D750JXCAT
Vishay / Vitramon VJ0603D750JXCAT
VJ HIFREQ 75pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750JXCAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D750JXCAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm