VJ0603D750JXBAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D750JXBAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 75PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Thickness :
939.8μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
75pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
VJ HIFREQ
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D750JXBAT
Vishay / Vitramon VJ0603D750JXBAT
VJ HIFREQ 75pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750JXBAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D750JXBAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm