VJ0603D750JXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D750JXBAJ
Description
CAP CER 75PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
787.4μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
75pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Series :
VJ HIFREQ
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D750JXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D750JXBAJ
VJ HIFREQ 75pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750JXBAJ Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D750JXBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm