VJ0603D750GXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D750GXBAJ
Description
CAP CER 75PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
75pF
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D750GXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D750GXBAJ
VJ HIFREQ 75pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750GXBAJ Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D750GXBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm