VJ0603D750FXXAT
Mfr.Part #
VJ0603D750FXXAT
Description
CAP CER 75PF 25V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
75pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D750FXXAT
Vishay / Vitramon VJ0603D750FXXAT
VJ HIFREQ 75pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750FXXAT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D750FXXAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm