VJ0603D750FXCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D750FXCAJ
Description
CAP CER 75PF 200V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Capacitance :
75pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ0603D750FXCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D750FXCAJ
VJ HIFREQ 75pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750FXCAJ Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D750FXCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm