VJ0603D750FXAAT
Mfr.Part #
VJ0603D750FXAAT
Description
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
75pF
Tolerance :
±1%
Width :
787.4μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D750FXAAT
Vishay / Vitramon VJ0603D750FXAAT
VJ HIFREQ 75pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750FXAAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D750FXAAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm