VJ0603D750FXAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D750FXAAJ
Description
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±1%
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
75pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603D750FXAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D750FXAAJ
VJ HIFREQ 75pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750FXAAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D750FXAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm