VJ0603D750FLXAR
Mfr.Part #
VJ0603D750FLXAR
Description
CAP CER 75PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
75pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Datasheets
VJ0603D750FLXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D750FLXAR
VJ HIFREQ 75pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750FLXAR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D750FLXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm