VJ0603D750FLXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D750FLXAJ
Description
CAP CER 75PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
75pF
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
787.4μm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D750FLXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D750FLXAJ
VJ HIFREQ 75pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750FLXAJ Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D750FLXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm