VJ0603D750FLCAR
Mfr.Part #
VJ0603D750FLCAR
Description
CAP CER 75PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
75pF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Series :
VJ HIFREQ
Length :
1.6002mm
RF, Microwave, High Frequency
Width :
787.4μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
VJ0603D750FLCAR
Vishay / Vitramon VJ0603D750FLCAR
VJ HIFREQ 75pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D750FLCAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D750FLCAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm