VJ0603D6R8DLBAC
Mfr.Part #
VJ0603D6R8DLBAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5pF
Tape and Reel (TR)
Thickness :
939.8μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
6.8pF
Width :
787.4μm
Voltage - Rated :
100V
Feature :
High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D6R8DLBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D6R8DLBAC
VJ HIFREQ 6.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R8DLBAC Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D6R8DLBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm