VJ0603D6R8DLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D6R8DLAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Series :
VJ HIFREQ
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Width :
787.4μm
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
6.8pF
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness :
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D6R8DLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D6R8DLAAJ
VJ HIFREQ 6.8pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R8DLAAJ Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D6R8DLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm