VJ0603D6R8DEAAO
Mfr.Part #
VJ0603D6R8DEAAO
Description
CAP CER 6.8PF 50V 0603 EPOXY
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
6.8pF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D6R8DEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603D6R8DEAAO
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 6.8pF