VJ0603D6R8CLPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D6R8CLPAJ
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Width :
787.4μm
Capacitance :
6.8pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
VJ0603D6R8CLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D6R8CLPAJ
VJ HIFREQ 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R8CLPAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D6R8CLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm